Prens – Orta Çağ’da Bir Absürt Komedi

Kategori: Komedi

Imdb Puanı: 8.0

Sezon Sayısı: 1 (Devam ediyor)

Selam alt tabaka insanlar 😅. Yazıya Prens’in en sevdiğim repliklerinden biriyle başlamak istedim.

Hiç kimsenin umursamadığı bir krallıkta, hiç kimsenin umursamadığı isim bile konulmamış ortanca çocuk olan bir Prens.

Dizi, Giray Altınok‘un kendi İnstagram hesabında yaptığı Prens karakterinden yola çıkarak hayata geçirilmiş ve Türkiye’ye yeni getirilmiş “Virtual Production” teknolojisini kullanarak çekilen ilk dizi unvanına sahip.

Prens Dizi Konusu

Dizi kısaca, sürekli Macarlarla uğraşan küçük bir krallık olan Bongomia‘da yaşanan ufak taht kavgaları, entrikalar ve krallığın önemsiz Prens’ini konu alıyor. Uzun yıllardır duyduğumuz tarihi komedi ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak harika bir yapım. Orta Çağ atmosferinde geçen hikayesi, zekice yazılmış esprileri ve başarılı oyuncu kadrosuyla izleyicileri kendine çekiyor.

Espriler asla uzatılmıyor ve hepsi çok zekice yazılmış. Son zamanlarda izlediğimiz en iyi absürt Türk komedisi diyebilirim. Karakterlerin her birinde ayrı bir enteresanlık var ancak göze batmıyor. Birçok klişe öge de var ama işlenişinden dolayı sizi assla sıkmıyor.

Prens Dizi Oyuncuları

Başrolümüz ve hikayenin yazarı Giray Altınok nam-ı değer Prens. O kadar güzel oynuyor ki sanırsınız bu rol için yaratılmış.

Prens’in babası Kral Thun rolünde usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal. Dizide çok uzun süre kalamasa da bu kadar değerli bir oyuncuyu kısa da olsa görmek hoşumuza gitti.

Bir diğer değerli oyuncumuz Prens’in annesi, entrikaların odağı Kraliçe Sion rolünde Ceyda Düvenci.

Prens’in zeki, cesur ve özgürlükçü kız kardeşi Hasharia’yı ise Derya Pınar Ak canlandırıyor. Prens’in bir de savaşçı ruhlu ancak çevresinden çok etkilenen bir erkek kardeşi Thenio var. Bu karaktere de Çağdaş Onur Öztürk hayat veriyor. Thenio’nun fena diye nitelendirebileceğimiz eşi Anarkhia rolünde ise Aslı Tandoğan var.

Krallığın 2 büyük ve cesur(!) komutanı Orion ve Larg rollerinde ise Onur Özaydın ve Bahadır Vatanoğlu‘nu görüyoruz.

Amca Kalesh rolünde ise Serdar Orçin var. Adından da anlaşılacağı üzere pek güvenilir bir tip değil. Ve son olarak yine usta oyunculardan kadim bilge Larousse rolünde Yılmaz Gruda.

Ben cast seçimini gayet beğendim. Rolünde sırıtan bir karakter yok. Zaten Giray Altınok’un da dediği gibi;

“Bu iş için komik oyuncuya hiçbir zaman ihtiyacımız yoktu.”

Senaryo, hikaye o kadar güzel ki rollere kimi koysalar biz zaten izlermişiz.

Dizi gerçekten de şu ana kadar izlediğimiz Türk komedi dizilerinden çook farklı. Dizinin çok underrated olduğunu ve bir an önce daha çok kişiye ulaşmasını ve dizinin hakkının verilmesini umuyorum.

Dizinin Müzikleri

Prens dizisinin müziklerine de değinmeden geçmek istemiyorum. Başta jenerik müziği olmak üzere dizinin bütün müziklerini çok beğendim. Heyecanlı, tempolu bir yandan da tam Orta Çağ’a uygun olduğunu düşünüyorum. Hatta ara ara bana Sherlock Holmes filminin müziklerini de anımsattı. Yapanların ellerine sağlık diyorum.

Prens 2. Sezon Ne Zaman Gelecek?

2. sezonunun yayın tarihi hakkında tam bir bilgi olmasa da, Blutv’nin yaptığı açıklamaya göre dizi 2024‘te sevenleri ile buluşmuş olacak. Çekimler şu anda devam ediyor. Aşağıda setten gelen fotoğrafları bulabilirsiniz.

Prens Dizisi Hangi Platformda?

Prens dizisinin tüm bölümlerini BluTv platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

Sırf bu dizi için BluTv‘ye üye olunur öyle söyleyeyim. İzleyin izletin.

prens bongomya atasözleri
“Kalan bir kere kaçan bin kere ölür. -Prens

2. sezon gelsin artık yoksa aklımızı deliricez 😂

Peki siz bu diziyi izlediniz mi? Görüşleriniz neler? Yorumlara bekliyorum.

https://www.instagram.com/bongomytv/

Kategori:DİZİLER
ÖNCEKİ POST
Yaratılan – Yerli Frankenstein Dizi Uyarlaması
SONRAKİ POST
2 Broke Girls – Garsonluk ve Hayaller

0 Yorum

15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.muhendisoneriyor.com 300 0