En İyi Netflix Mini Dizileri

Netflix’in bilinen ve bilinmeyen, her kategoriden, güncel ve açıklamalı en iyi mini dizileri listesi ve kısa açıklamaları.

1.Inventing Anna

Inventing Anna - Anna with Val Boron

Bölüm Sayısı: 9

Dizi, New York sosyetesine kendini trust fonunda (güven fonu) 60 milyon euro’su olduğuna inandıran ve bu şekilde insanları dolandıran Anna’nın gerçek hayat hikayesini anlatıyor.

“This whole story is completely true except for all the parts that are totally made up”
“Tamamen uydurma kısımlar dışında hikayenin tümü doğru”

2.Patrick Melrose

Patrick Melrose Benedict Cumberbatch

Bölüm Sayısı: 5

David Nicholls’un kaleme aldığı Melrose serisinden uyarlanmış olan bu mini dizi, Patrick Melrose’un çocukluğunda yaşadıklarını ve bunun yetişkin hayatını nasıl etkilediğini anlatıyor. Alkolik bir anne ve defalarca “bunları evladına nasıl yapar ya” dedirtecek bir babaya odaklanan bu dizinin başrolü Sherlock ve Doctor Strange olarak tanıdığımız Benedict Cumberbatch.

3.The Billion Dollar Code

The Billion Dollar Code Netflix Wallpaper

Bölüm Sayısı: 4

Alman yapımı bu gerçek hayattan alınmış dizi Google Earth‘ün atası olan Terra Vision‘u 90’larda geliştirmeyi başaran 2 arkadaşı ve yıllar sonra bir araya gelip Google’a dava açma sürecini anlatıyor. İzleyip hangi tarafın haklı olduğuna siz karar verin.

4.Anatomy of a Scandal

Anatomy of a Scandal Netflix Wallpaper

Bölüm Sayısı: 6

Bir romandan uyarlanma olan İngiliz yapımı bu mini dizi, bakan James Whitehouse’un eşini yardımcısı Olivia ile aldatmasını ve sonrasında kadının bakanı tecavüz ile suçlamasını anlatıyor. Diziyi izledikten sonra “rıza” kavramına bakış açınızın değişeceğine eminim.

5.The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Bölüm Sayısı: 8

The Good Place dizisinden tanıdığımız ve sevdiğimiz Kristen Bell’in başrolünü oynadığı bu uzun isimli dizi, Anna’nın yeni komşusunun sevgilisini öldürdüğünü görmesi veya gördüğünü sanmasını konu alıyor. Dizinin sonuna kadar Anna’nın gördüklerinin gerçek mi yoksa aşırı alkol ve ilaç kullanımı sonucu halüsinasyon mu olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Spoiler vermek gibi olmasın ama sonunda bir ters köşe ile karşılaşabilirsiniz.


6.Girlboss

Girlboss Sophia

Bölüm Sayısı: 13

Gerçek bir hikayeden uyarlanma olan bu mini dizi girişimci ve asi ruhlu Sophia’nın Ebay üzerinden vintage kıyafetler satmakla başlayan serüveninin nasıl 300 milyon dolarlık bir şirkete dönüştüğünü anlatıyor. Okumak isteyenler için dizinin Sophia’nın kaleme aldığı aynı isimli bir otobiyografi kitabı da mevcut.

7.Queen’s Gambit

The Queen's Gambit Wallpaper

Bölüm Sayısı: 7

Başrolünde sarışın İngiliz oyuncu Anya Taylor-Joy’un olduğu ve soğuk savaş yıllarında geçen dizi, ailesini kaybetmesinin ardından yurda yerleşen ve sonrasında dünyanın en iyi satranç oyuncularından birine dönüşen Beth Harmon’un hikayesini konu alıyor. Dizi en İyi Mini Dizi dâhil 11 dalda Emmy ve Altın Küre ödülleri kazandı. Dizi yayınlandıktan sonra satranç seti satışlarının %1100 arttı. Haberi merak edenler için link.

Sizin de Netflix‘ten mini dizi önerileriniz varsa yorumlara beklerim.

Kategori:DİZİLER
SONRAKİ POST
The Big Bang Theory Dizi İncelemesi

0 Yorum

15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.muhendisoneriyor.com 300 0