The Big Bang Theory Dizi İncelemesi

Kategori: Komedi

Imdb Puanı: 8.2

Sezon Sayısı: 12 (2007-2019)

The Big Bang Theory ya da fanların kısaca TBBT dediği dizi, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yapılmış ve CBS’de yayınlanmış Amerikan durum komedisidir.

The Big Bang Theory Konusu

Dizi, 4 tane nerd (çocukluk travmaları olan bir deneysel fizikçi, sosyal yetenekleri sıfır olan bir teorik fizikçi, annesiyle yaşayan çocuksu bir uzay mühendisi ve de alkol almadan kızlarla konuşamayan bir astrofizikçi ) ve karşı dairelerine taşınan güzel sarışın garson Penny’i (Kaley Cuoco) konu alıyor.

The Big Bang Theory Oyuncuları

Dizide başroller (Jim Parsons, Johnny Galecki, Simon Helberg, Kunal Nayyar) nerd olarak nitelendiriliyor ancak sürekli bir etkinlik peşindeler. Star Trek, Star Wars, Marvel, DC, Harry Potter bağımlılıkları da diziye güzel bir tat katmış diye düşünüyorum. Ayrıca dizi Stan Lee, Elon Musk, Steve Wozniak, Bill Gates, Buzz Aldrin, Stephen Hawking gibi çok önemli isimleri de konuk oyuncu olarak ağırladı.

Dizideki karakter gelişimleri çok hoşunuza gidiyor. Özellikle Sheldon’ın duygusuz bir robottan az da olsa anlayışlı bir insana dönüşünü izlemekten keyif alacaksınız diye düşünüyorum. (Diziyi bilmeyenler gerçekten bir robot olduğunu düşünebilirler ama inanın Sheldon robottan farksız bir karakter)

the big bang theory sheldon


Bu arada Sheldon o kadar eşsiz ve beğenilen bir karakterdi ki, çocukluğunu anlatan “Young Sheldon” isimli bir spin-off dizisi var ve şu an 6. sezonunda.

The Big Bang Theory Young Sheldon with Jim Parsons

Dizide Gülme Efekti Var Mı?

Kimileri dizinin gülme efektli olduğundan ve bunun kendilerini rahatsız ettiğinden bahsetmiş ancak dizide efekt yok. Dizinin büyük bir bölümü canlı izleyiciler önünde çekildi. (Amerika’da yaşayıp şunun 1 bölümünün dahi olsa çekimlerine gidebilmek vardı. Gözler yaşlı:( ) Variety’nin haberine göre bazı izleyiciler, son bölümün çekimlerini izleyecek yer bulmayı garantilemek için bir gece önceden set önüne kamp kurdu.

The big bang theory cadılar bayramı partisi - The Middle Earth Paradigm

Dizinin 12 sezon olması gözünüzü korkutmasın emin olun dizi akıp gidiyor. Lisede perşembe günleri koşarak eve gelme nedenim olan aşırı ödüllü (Emmy, Altın Küre,People’s Choice vs vs ) bir dizidir kendisi.

Dizinin Başarısı

Friends ve Seinfield’den sonra bir durum komedisinin daha tutmayacağını söyleyenler olmasına rağmen dizinin 4. sezonundan itibaren izleyicisi 11 milyonun altına düşmedi ve dizi 52 kere aday gösterildiği Emmy’de 10 kez ödül almayı başardı. Jim Parsons, Sheldon Cooper rolünde gösterdiği performansla 4 yıl “Komedi Dizisinde En İyi Başrol” ödülünü aldı.

the big bang theory ödülleri

The Big Bang Theory Stüdyosu

Dizinin çekildiği setin sahibi olan Warner Bros. normalde bir dizi sona erdiğinde setini dağıtıyormuş ancak dizi ve set o kadar beğeni almış ki stüdyoyu kapatmak yerine dizinin hayranları için ziyarete açmışlar.

Zeki karakterler ve alaycı mizah hoşunuza gidiyorsa bu dizi tam sizlik diyebilirim.

The Big Bang Theory Hangi Platformda?

The Big Bang Theory dizisini Prime Video üzerinden izleyebilirsiniz.


Aşağıda dizinin komik anlarından oluşan kısa videoları izleyebilirsiniz.


Haber Linki: https://variety.com/2019/tv/news/big-bang-theory-finale-taping-1203202377/

Peki siz bu diziyi izlediniz mi? Görüşleriniz neler? Yorumlara bekliyorum.

Kategori:DİZİLER
ÖNCEKİ POST
En İyi Netflix Mini Dizileri
SONRAKİ POST
Red Notice – Netflix’in En Çok İzlenen Filmi !

0 Yorum

15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.muhendisoneriyor.com 300 0