Modern Family – 3 Sıradışı Aile

modern family wallpaper

Modern Family dizi incelemesi ile karşınızdayım. Dizi adından da anlaşılacağı üzere alışılagelmiş kalıpların biraz dışında kalan 3 farklı ailenin günlük yaşamını realist bir bakış açısıyla bizlere anlatan efsane bir Amerikan dizisi.

Kategori: Komedi

Imdb Puanı: 8.5

Sezon Sayısı: 11 (2009-2020)

Dizi, Steven Levitan ve Christopher Lloyd tarafından yazılmış ve hayata geçirilmiş. İkili kendi aileleri hakkında konuşurken sahte belgesel (mockumentary) tarzında bir televizyon dizisi yapmaya karar veriyor ve bu mükemmel dizi ortaya çıkıyor. İkilinin bu konuda verdiği röportajı izlemek isterseniz link burada.

Modern Family Konusu

Yukarıda da spoiler verdiğim üzere dizi 3 sıra dışı diyebileceğimiz ailenin günlük yaşamını bizlere belgesel tarzında anlatıyor.

Modern Family-Family tree

Ebeveynler ve çocuklar arası kuşak çatışmaları, kardeşlerin birbiri ile olan ilişkileri, günlük yaşamlarında karşılaştıkları komik durumlar dizinin genel temasını oluşturuyor.

Her karakterin kendine has komik bir özelliği var ve onların yıllar içindeki değişimlerini izlemek çok zevkli. Ayrıca dizinin bol bol Emmy ve Altın Küre ödülü de var.

Modern Family Oyuncuları

Modern Family kadrosu normal dizilerden biraz daha geniş denebilir.

modern family dizi incelemesi

Ailenin reisi Jay Pritchett rolünde usta oyuncu Ed O’Neill ve eşi Gloria rolünde tatlı aksanı ve güzelliğiyle Sofia Vergara ile oğlu Manny Delgado rolünde Rico Rodriguez.

modern family Jay Pritchett ailesi

Diğer aile ise Jay’in kızı Claire Dunphy rolünde Julie Bowen ve kocası Phil Dunphy rolünde Ty Burrell ile büyük ve ceylan gözlü kızları Haley Dunphy rolünde Sarah Hyland, ortanca ve ailenin zeki çocuğu Alex Dunphy rolünde Ariel Winter ve en küçük ve de babasına benzerliğiyle dikkat çeken Luke Dunphy rolünde Nolan Gould‘dan oluşmaktadır.

modern family phil dunphy ailesi

Son aile ise Jay’in oğlu Mitchell Pritchett Jesse Tyler Ferguson ve eşi Cameron Tucker Eric Stonestreet ile evlatlık kızları Lily yani Aubrey Anderson-Emmons’dan oluşan ailedir.

modern family tucker-pritchett ailesi

Dizinin tek kötü yanı çocuk karakterlerin büyümesini, yetişkinlerin yaşlanmasını sezonlar boyunca çok net bir şekilde fark ediyorsunuz ve bu sizi bir tık üzüyor. Beni üzen bir başka konu ise dizinin 31 aralıkta Netflix‘ten kalkması oldu.

Not: Luke yani Nolan Gould, dizide biraz alık bir rolü canlandırsa da gerçek hayatta dizinin aksine çok zekiymiş hatta 150 IQ’su ile yüksek IQ topluluğu olan Mensa‘ya üyeymiş. Haberi merak edenler, buraya tıklayabilirsiniz.

modern family luke ve phil
Bazı insanlar “neden?” diye sorar, Luke “neden olmasın” diye soruyor.

Modern Family Kaç Sezon?

Dizi 11 sezon ve her bir bölüm ortalama 20 dakika. Toplamda da 250 bölümden oluşuyor.

Sayılara bakınca fazla uzun gibi geliyor ancak devam etse izler miydim? Evet.

Tableaux Vivant modern family thanksgiving

Modern Family Hangi Platformda?

Modern Family’nin bütün sezonlarını Disney+ üzerinden izleyebilirsiniz.

Modern Family Neden Netflix’ten Kaldırıldı?

Telif haklarının bittiği gerekçesi ile 1 Ocak 2022’de Modern Family, Friends ve How I Met Your Mother dizileri Netflix’ten kaldırıldı.

Dizinin komik anlarından oluşan kısa videoları aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz.

Peki siz bu diziyi izlediniz mi? Görüşleriniz neler? Yorumlara bekliyorum.

Kategori:DİZİLER
ÖNCEKİ POST
2 Broke Girls – Garsonluk ve Hayaller
SONRAKİ POST
Dünyayı Ardında Bırak – 2 Saatlik Bir Vakit Kaybı Mı?

0 Yorum

15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.muhendisoneriyor.com 300 0